Face Upward - Widget
Toruń

Toruń

Toruń jest jednym z najstarszych miast polskich. Dokument lokacyjny miasta datowany jest na 1233 rok i został wystawiony przez wielkiego mistrza krzyżackiego Hermana von Salza. Dzięki ogromowi i unikatowości średniowiecznych zabytków Toruń wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W Toruniu warto zobaczyć Rynek Staromiejski na którym znajduje się Ratusz i Dwór Artusa , barokowa Kamienica pod Gwiazdą (obecnie Muzeum Dalekiego Wschodu) oraz pomnik Kopernika. Dom tego wielkiego astronoma można zwiedzić, mieści się w nim muzeum poświęcone jego życiu , oraz ekspozycja poświęcona piernikom.
 
OŚRODEK \ WYCIECZKI \ TORUŃ

Miejsca które warto zobaczyć :
  • Planetarium w którym można zobaczyć seanse edukacyjne o wszechświecie.
  • Krzywa Wieża.
  • Żywe Muzeum Piernika pokazy wypieku pierników.
  • Centrum Sztuki Współczesnej które organizuje wiele imprez kulturalnych, wystawy, koncerty, warsztaty. Na terenie galerii znajduje się biblioteka oraz księgarnia z bogatym asortymentem.
  • Ruiny zamku Krzyżackiego
  • Teatr Baj Pomorski - architektura budynku jest bardzo interesująca ma kształt magicznej szafy pełnej szuflad. Obiekt ten otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Odbywają się w nim Międzynarodowe Przedstawienia Teatru Lalek.
 
klamra
Aktualności
W myśl „człowiek aktywny to człowiek szczęśliwy" postanowiliśmy zorganizować piknik Rotarian i Przyjaciół w sportowym charakterze.
Data: 2018-09-12
Grudziądz, Łasin
©2010 Twoje-Miasto sp. z o.o.