Face Upward - Widget
Malbork

Malbork

W 1274 roku nad rzeką Nogat Krzyżacy rozpoczęli budowę zamku, który nazwano Marienburg, od imienia patronki Zakonu. Wkrótce, zamek ten stał się najpotężniejszą europejską budowlą obronną, składającą się z trzech zamków i obejmującą ponad 20 ha obwarowań. W 1997 roku zespół zamkowy w Malborku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
 
OŚRODEK \ WYCIECZKI \ MALBORK

W Malborku można zwiedzić:
  • Twierdza w Malborku .Zwiedzanie twierdzy rozpoczynamy od zamku średniego, który składa się z trzech potężnych skrzydeł i pałacu wielkiego mistrza. Budowla ta przeznaczona była na siedzibę najwyższych władz, dlatego też możemy podziwiać tu komnaty i elewacje pokryte licznymi detalami ozdobnymi. Znacznie mniejszy od zamku średniego jest zamek wysoki, jednakże z racji swojej wysokości jest budowlą bardziej imponującą. Wewnętrzny dziedziniec otaczają wspaniałe dwupoziomowe krużganki o lekkich, wysmukłych arkadach. W górnej części zamku znajduje się dawny skarbiec.
  • Brama Mariacka, Brama Garncarska/li>
  • Pozostałości murów obronnych miasta/li>
  • Ratusz Staromiejski
 
 
 
klamra
Aktualności
W myśl „człowiek aktywny to człowiek szczęśliwy" postanowiliśmy zorganizować piknik Rotarian i Przyjaciół w sportowym charakterze.
Data: 2018-09-12
Grudziądz, Łasin
©2010 Twoje-Miasto sp. z o.o.